Sdílet

Trapézové plechy na fasádu

Zaujímavosti
Trapézové plechy na fasádu

Trapézové plechy na fasádu – fasádní obklady z kovu

Našimi trapézovými profily lze nejen pokrýt střechy, ale jsou také vhodné jako fasádní obklady. Trapézové plechy na fasádu se nejčastěji používají v užitkových budovách, jako jsou haly, přístřešky pro auta nebo kůlny na nářadí, ale v moderní architektuře stále častěji nacházejí uplatnění také v obytných a komerčních budovách. Zde vysvětlíme výhody trapézových profilů pro fasádní obklady a co je třeba vzít v úvahu při instalaci.

Výhody trapézových plechů pro fasádu

  • Levné materiály – na rozdíl od jiných fasádních obkladů se trapézové profily vyznačují nízkou cenou.
  • Nízká hmotnost – profily váží jen pár kilogramů na metr čtvereční, takže spodní konstrukce musí unést jen malé zatížení.
  • Rychlá montáž – profily lze připevnit na stěny s minimální námahou díky nízké hmotnosti a snadné instalaci.
  • Ochrana před povětrnostními vlivy – těsnění chrání naše trapézové profily před deštěm, kroupami a sněhem. Antikondenzační fólie připevněná za ní také nabízí ochranu proti plísním.
  • Nízké náklady na údržbu – kovové opláštění nevyžaduje dodatečnou úpravu, je velmi odolné a při správné instalaci a správné manipulaci vydrží desítky let.

Jak probíhá montáž trapézových plechů na fasádu

Stěnové panely lze v zásadě montovat vodorovně i svisle a k tomuto účelu se přišroubují k tyčím. Při montáži je třeba dbát na to, aby se panely nedeformovaly nebo nepoškodily, a proto je i přes jejich nízkou hmotnost zvedat a skládat nejlépe dvě osoby.

Průmyslové budovy obvykle pracují s ocelovou kazetovou stěnou, ocelové kazety se montují na sloupy budovy a kazety se následně vyplňují izolačním materiálem. Lichoběžníkové profily jsou k němu připevněny pouze jako ochranný vnější plášť. Obytné domy již mají zděnou nebo betonovou vnější stěnu, zde se instalují kazety jako izolace a profily se k nim připevňují i ​​zvenčí. Kazety (ať již vyplněné výplňovým materiálem nebo k plnění na místě) tak na jedné straně poskytují upevňovací základ pro trapézové profily a na straně druhé slouží také k odvětrávání fasády.

Údržba a čištění fasádních obkladů trapézovými profily

Fasády s trapézovým plechem jsou v zásadě nenáročné na údržbu, povrchová úprava je chrání před povětrnostními vlivy a korozí, stékají nečistoty a voda. Profesionální montáž, která zajišťuje nejen správné uchycení, ale také zabraňuje poškození vnějšího pláště, zajišťuje desítky let životnosti. V případě nutnosti čištění fasádu neošetřujte abrazivními prostředky, ale nejlépe vodou a kartáči. U vysokotlakých čističů je důležité dodržovat určitý odstup od stěny a používat je pod úhlem a ne do pravého úhlu.

Pokud plánujete fasádní obklad z trapézového plechu, kontaktujte náš obchodní tým – rádi Vám pomůžeme spočítat potřebné množství pro Váš projekt a poradíme i s potřebným příslušenstvím.

 

Získejte cenovou nabídku do 24h.

Rádi Vám poradíme se správným výběrem krytiny. Jsme tu pro Vás.

Mohlo by vás zajímat

Životnost plechové střešní krytiny

Životnost plechové střešní krytiny

Rady

Při výběru střešní krytiny padají nejčastěji otázky na životnost materiálu, tedy na životnost celé střechy. V následujících řádcích doplněných infografikou se vám pokusíme přiblížit fakta ohledně p...

17. května 2021

Číst více
5 nejčastějších důvodů zatékání přes střechu a jak se jim vyhnout

5 nejčastějších důvodů zatékání přes střechu a jak se jim vyhnout

Rady

Zatékání přes střechu může mnohým připomínat výjevy z noční můry. Opakující se problémy, jejichž příčinu se nedaří odhalit a nákladné odstraňování následků zatékání mohou pořádně ukrojit z rodinnéh...

21. května 2021

Číst více
Využití plechových střešních krytin

Využití plechových střešních krytin

Rady

Zjistěte, kde všude plechové střešní krytiny nacházejí své uplatnění. Připravili jsme pro vás přehlednou infografiku, díky které nejenže poznáte naše plechové střechy, ale zjistíte, pro jaký typ st...

21. května 2021

Číst více
Povrchová úprava plechové střechy – jaké jsou možnosti při jejím výběru?

Povrchová úprava plechové střechy – jaké jsou možnosti při jejím výběru?

Rady

Střešní krytina je jedna z částí domu, na kterou byste bezpochyby měli při jejím výběru klást ty nejvyšší nároky. Je to tak z jednoduchého důvodu. Střecha během celé své životnosti musí odolávat i ...

24. června 2021

Číst více