Sdílet

Levná střešní krytina pro přístřešek vašeho auta

Rady
Levná střešní krytina pro přístřešek vašeho auta

Přístřešky pro auta se vyvinuly v trend a stále častěji nahrazují klasickou garáž. Přístřešky na auta bývají dřevěné, méně často kovové nebo plastové. Přístřešek pro auto nabízí tu výhodu, že chrání auta zaparkovaná pod ním před větrem a počasím, zatímco otevřená konstrukce umožňuje snadný únik výfukových plynů a vlhkosti. Zajímá vás levná střešní krytina pro přístřešek avšak stále kvalitní?

Ústředním prvkem přístřešku pro auto je střecha, taková „otevřená garáž“ není v podstatě nic jiného než střecha na kůlech. Kovové střechy jsou nejoblíbenější formou zastřešení přístřešků pro auta. Plechové střechy mají velkou výhodu v tom, že jsou nejen levné, ale lze je také rychle a snadno instalovat. Plechové střechy navíc přesvědčí zvláště nízkou hmotností, vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a vysokou odolností proti korozi.

Levná střešní krytina pro přístřešek auta může mít různé tvary

Většina přístřešků pro auta má buď klasickou plochou střechu, šikmou střechu na jedné straně nebo šikmou střechu. Majitelé budov se zřídka rozhodnou pro valbové nebo sudové střechy.

Profily z lehkých kovů jsou vhodné pro téměř všechny tvary střech: Plechy různých provedení lze velmi snadno zpracovat a lze je tedy přizpůsobit téměř každému tvaru střechy.
Zatímco klasická tašková nebo břidlicová krytina vyžaduje minimální sklon kolem 22 stupňů, trapézový plech a profily tašek lze použít i s nižšími sklony. Na ploché střeše by u střešní krytiny s trapézovými plechy měl být sklon minimálně 6°, aby voda mohla nerušeně odtékat a střecha zůstala opravdu těsná.

Zastřešení přístřešku pro auta trapézovými profily nebo střešními taškami?

Trapézové profily jsou běžně vyráběny z pozinkovaného ocelového plechu nebo hliníku, přičemž různé profily, výšky profilů a tloušťky materiálu nabízejí širokou škálu možností.

Kromě klasických trapézových plechů, jejichž vzhled charakterizují perlinky a stojiny, existují také plechové střešní profily, které imitují vzhled klasických střešních tašek. Takové profily střešních tašek spojují výhody plechové střechy se vzhledem klasických krycích materiálů, jako je hlína nebo keramika. To znamená, že střechu přístřešku pro auto lze dokonale přizpůsobit střeše přidruženého domu, aniž byste se museli vzdát výhod plechové střechy.

Plechy vyrobené z hliníku jsou obvykle dražší než plechy vyrobené z oceli. Střecha z hliníkového plechu je odolná proti povětrnostním vlivům, méně koroduje a má mimořádně nízkou hmotnost. Ocelový plech má naproti tomu výhodu v tom, že je extrémně robustní a dokáže odolat velkému zatížení, například krupobití. Naši pracovníci nebo váš pokrývač vám řeknou, zda se další investice do hliníkových profilů pro váš projekt vyplatí.

Fleece jako ochrana proti kondenzaci a hluku

Aby se zabránilo odkapávání kondenzátu ze stropu, je třeba na spodní stranu profilů nalepit antikondenzační rouno. Takové rouno absorbuje přebytečnou vlhkost a uchovává kondenzát, dokud se při zahřátí nemůže uvolnit zpět do cirkulujícího vzduchu. Tím se zabrání kapání kondenzátu ze stropu na vozy pod ním. Rouno také pomáhá izolovat střechu proti hluku a přispívá k izolaci hluku.

Chtěli byste zastřešit svůj přístřešek na auto plechovou střechou? Kontaktujte nás s klíčovými údaji vašeho projektu a získejte nezávaznou nabídku na lehkou plechovou střechu od Maslen.

Získejte cenovou nabídku do 24h.

Rádi Vám poradíme se správným výběrem krytiny. Jsme tu pro Vás.

Mohlo by vás zajímat

Životnost plechové střešní krytiny

Životnost plechové střešní krytiny

Rady

Při výběru střešní krytiny padají nejčastěji otázky na životnost materiálu, tedy na životnost celé střechy. V následujících řádcích doplněných infografikou se vám pokusíme přiblížit fakta ohledně p...

17. května 2021

Číst více
5 nejčastějších důvodů zatékání přes střechu a jak se jim vyhnout

5 nejčastějších důvodů zatékání přes střechu a jak se jim vyhnout

Rady

Zatékání přes střechu může mnohým připomínat výjevy z noční můry. Opakující se problémy, jejichž příčinu se nedaří odhalit a nákladné odstraňování následků zatékání mohou pořádně ukrojit z rodinnéh...

21. května 2021

Číst více
Využití plechových střešních krytin

Využití plechových střešních krytin

Rady

Zjistěte, kde všude plechové střešní krytiny nacházejí své uplatnění. Připravili jsme pro vás přehlednou infografiku, díky které nejenže poznáte naše plechové střechy, ale zjistíte, pro jaký typ st...

21. května 2021

Číst více
Povrchová úprava plechové střechy – jaké jsou možnosti při jejím výběru?

Povrchová úprava plechové střechy – jaké jsou možnosti při jejím výběru?

Rady

Střešní krytina je jedna z částí domu, na kterou byste bezpochyby měli při jejím výběru klást ty nejvyšší nároky. Je to tak z jednoduchého důvodu. Střecha během celé své životnosti musí odolávat i ...

24. června 2021

Číst více